Tera-online.info

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Najczęstsze problemy z launcherem – porady

Xrn 4 lata temu 4 komentarze

TERA Download Help

Witajcie ponownie drodzy fani Tera Online! Po czterech miesiącach przerwy, nadszedł czas by wrócić do pisania. Podczas naszej zmniejszonej aktywności na łamach portalu, forum wciąż zrzeszało graczy. W dziale technicznym pojawiła się masa pytań dotyczących błędów w trakcie instalacji klienta gry lub problemów z jej stabilnością. Wiele z nich powtarzało się notorycznie, dlatego postanowiłem zebrać wszystkie przygotowane przez nas porady, dotyczące różnych problemów i opublikować je w jednym wpisie.

Każdy kto chce rozpocząć przygodę z Tera Online, na samym początku musi pobrać klienta gry na swój komputer. W zależności od tego, gdzie zamierzamy grać (czy na serwerach EU czy US) wybieramy odpowiedni instalator. Pliki do wersji europejskiej znajdują się na naszej stronie w sidebarze, w sekcji „Narzędziownia” lub na oficjalnej stronie gry starego kontynentu – Download Tera Online. Klienta wersji amerykańskiej znajdziemy na Tera.enmasse.com. Waga pliku nie jest duża, wynosi około 15MB. Jest to tylko instalator jądra, które pozwoli przystąpić nam do właściwego pobierania gry. Po uruchomieniu pliku .exe wybieramy lokalizację, w której od tej pory będziemy przetrzymywać plik, a następnie uruchamiamy Launcher.exe. Naszym oczom ukaże się okno logowania.

TERA Launcher Login

Jak się łatwo domyślić potrzebujemy konta. W zależności, którą wersję wybraliśmy udajemy się na stronie EnMasse lub Gameforge i przechodzimy do sekcji create account. Wypełniamy potrzebne dane i po odebraniu e-maila z linkiem aktywacyjnym, wracamy do okna lauchera, uzupełniamy puste pola i logujemy się. Jeżeli informacje się zgadzają zobaczmy pasek postępu pobierania. W zależności od prędkości łącza, którym dysponujemy Tera Online będzie ściągać się od kilku godzin do nawet kilku dni! Rozmiar folderu z grą w fazie pobierania może wynosić nawet do 56GB. Z tego powodu warto pamiętać, aby przygotować wystarczająco dużo miejsca. Po zakończeniu, część zawartości zostanie automatycznie usunięta i w finalnej wersji Tera Online nie powinna zajmować więcej niż 33GB powierzchni dyskowej. Jak wspominałem wyżej pobieranie może okazać się bardzo czasochłonne, szczególnie dla posiadaczy wolniejszego łącza. Istnieje jednak sposób by nieco skrócić czas oczekiwania. W prawym górnym rogu launchera pod przyciskiem PLAY znajdziemy opcje (and. settings).

Launcher Settings

Otwierając okno dialogowe będziemy mieli możliwość wyłączenia komunikacji P2P (peer to peer – system udostępniania plików, polegający na dzieleniu się pobranymi już plikami z innym użytkownikami sieci).

Gra powinna instalować się bez, żadnych komplikacji. Jednak jak to już w życiu bywa nie zawsze jest tak kolorowo jakbyśmy chcieli. Podczas pracy launchera możemy otrzymać kilka komunikatów, które mogą być niepokojące. Postaram się je opisać i opowiedzieć co znaczą oraz jak na nie reagować.

Retrieving manifest, Applying patch – to najczęściej spotykane problemy wszystkich początkujących graczy Tera Online. Podczas wyświetlania tych komunikatów launcher pracuje, jednak nie pokazuje, żadnych informacji zwrotnych dotyczących postępu. Z tego powodu wielokrotnie uważamy, że coś jest nie tak. Najczęstszym, a zarazem najprostszym sposobem jest pozostawienie launchera bez jakiejkolwiek ingerencji na 3-4 godziny (w zależności od łącza) licząc na to, że uda mu się wszystko zrobić samemu. Jeżeli macie możliwość zostawcie pobieranie na noc, by klient spokojnie się rozpakował. Jeżeli sposób ten zawiedzie i coś się faktycznie zepsuło prawdopodobnie będziecie zmuszeni skorzystać z konsoli CMD. Nie będę rozpisywał się co należy robić, gdyż wszystko znajdziecie w tym o to filmie:

Unable to connect to login server – równie często zgłaszany błąd przez graczy. Wyświetlany jest w oknie logowania launchera. Sprawa jest niezwykle prosta. Komunikat ten widzimy, gdy przeprowadzane są prace konserwacyjne serwera. Zwyczajowo mają one miejsce we wtorek do południa, jednak w losowych sytuacjach mogą przypaść na inny dzień tygodnia. Aby zagrać należy poczekać, aż prace zostaną zakończone i serwery wrócą do normalnej pracy. Jeżeli jednak problem nie ustępuje, nawet gdy serwery działają należy wykonać następujące kroki:

1.Usuń wszystko z folderu: „C:\Users\\AppData\Roaming\TERA” – jeżeli nie ma takiego folderu przejdź do kroku 2.

2.Pobierz http://download.frogster-online.com/Tera/launcher/launcher_snapshot_v9.zip i wypakuj do folderu z grą nadpisując wszystkie pliki.

3. Uruchom grę.

Unable to determine curent version – problem związany bezpośrednio z plikami gry. Aby wybrnąć z tej sytuacji trzeba pobrać http://tera-online.info/pgc_v2.version i wkleić do folderu Tera\client. Po ponownym uruchomieniu gry najprawdopodobniej zastaniemy komunikat Applying patch, o którym pisałem powyżej.

Tera Online sama się zamyka. Aktualnie udało się nam ustalić dwie przyczyny automatycznego wyłączania się gry. Pierwszą z nich jest problem z łączem internetowym. Jeżeli występują nawet bardzo krótkie przerwy w dostępie do internetu lub prędkość łącza jest zbyt niska TERA może nie działać prawidłowo. Drugim powodem występowania problemu jest mała ilość pamięci RAM. W tym przypadku objawy nasilają się w miejscach, bardziej zaludnionych oraz posiadających więcej zróżnicowanych tekstów – zazwyczaj są to miasta.

Jeżeli posiadasz problem, błąd który nie został opisany powyżej zastosuj się do następujących porad:

– Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac uruchom ponownie swój komputer by zamknąć niepotrzebne procesy.
– Uruchom grę z uprawnieniami administratora (PPM -> Uruchom jako administrator).
– Jeżeli możesz się zalogować do launchera i problem występuje podczas instalacji lub w samej grze skorzystaj z opcji repair znajdującej się w opcjach pod przyciskiem PLAY.

Mam nadzieję, że udało mi się chociaż po części pomóc, Wam drodzy czytelnicy Tera-online.info. Jeżeli macie jeszcze jakieś problemy, lub znacie jakieś ciekawe rozwiązania śmiało piszcie je w komentarzach lub na naszym forum w dziale Problemy Techniczne.

Do zobaczenia w grze!

4 komentarze do Najczęstsze problemy z launcherem – porady

 1. renifer napisał(a):

  Witam ja mam Problem tego typu. Otóż pobrałem klienta wszystko mi sie ładnie pobrało i nagle wyskakuje mi błąd owy Applying Patch no to czekam tak jak jest napisane i po jakimś czasie wyskakuje mi błąd „Source file was corrupted” no to robię Repair i na nowo najpierw błąd Applying a następnie Source!

  Co mam zrobić pomocy!!

 2. szklanay2j napisał(a):

  po uruchomienu według filmiku w komendach cmd wyskakuje mi:
  check block: (od jedynki do gdzieś 400) (np.) 356/6800 –Pass
  a od 400:
  (np.) check block: 567/6800-Failed ( to dobrze czy źle? ) potem jak dojedzie do 100% patch, to pisze że musi sie patchować 6 godzin od nowa , a w to nie wierze bo moja prędkość neta to 1200kb/s (mimo wszystko postaram ie poczekac te 6 godzin bo komendy sie pozmieniały i pisze tam coś w stylu:
  dl.tera.ga: Deliever(zmieniające sie numerki)
  tak powinno być czy coś jest nie tak , bo na filmiku u tego ziomka wyskakują inne komendy a zrobiłem wszystko tak jak on

 3. royalczyk napisał(a):

  Jeżeli komuś nie pomogło rozwiązanie – Retrieving manifest, Applying patch to powinien przenieść całą grę na inny dysk, próbowałem wszystkich sposobów i tylko ten mi pomógł.

 4. neberius napisał(a):

  Heh 😀 miło, że wróciłeś XRN 😛 już myślałem, że serwis poległ.

Dodaj komentarz