Tera-online.info

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Świat

Poznaj wszystkie lokacje, które oferuje Ci Tera Online. Zobacz przepiękne krainy i scenerie zapierające dech w piersiach. Dowiedz się gdzie są zlokalizowane największe miasta lub instancje z potężnymi przeciwnikami

„Wyśniony, malowniczy, skrywający wiele tajemnic…”

Świat Tera Online powstał tysiące lat temu, kiedy to dwóch tytanów o niewyobrażalnej potędze, Arun i Shara, spotkali się w bezkształtnej odtchłani. Z niewiadomych przyczyn, które możemy tylko zgadywać, usnęli, a podczas ich snu, ziemia zatoczyła wokół nich kształt. Jeśli spojrzysz na mapę obecnego świata, dostrzeżesz Aruna i Sharę – ich śpiące ciała stały się dwoma kontynentami, które noszą ich imiona. Mijały wieki, a pustynie, góry, rzeki i lasy wyrastały na ich potężnych ciałach.

Tera OnlineLive

Arun marzył o ambitnych Elfach, mądrych Ludziach, honorowych Amanach, potężnych Gigantach, główkujących Deva i psotnych Popori. Shara, natomiast o chytrych Sikandari, ciemnych Gulasach i Wampirach, gwałtownych Wendigach, dziwnych Strachach i żmijowych Nagach. W tym czasie, dwunastu bogów rozpoczęło wojnę, uśmierciła ona większość bogów, uwięziła lub zmniejszyła populację ras śmiertelników, które nie mogły przecież pozostać bez szwanku.


Tera OnlineGods
Ciągle jeszcze spali. Nawet dla wszechmocnego tytana, każdy sen to szansa aby pomarzyć. Gdy tak spali, ich sny stawały się rzeczywistością. Wizje Aruna i Shary zmaterializowały się jako pierwsze żywe istoty, dla których Tera była domem. Owe istoty, których razem było dwanaście, wykazywały boskie zdolności. Nie potrzebowały było dużo czasu, aby zacząć rywalizować między sobą i skakać sobie do gardeł. Arun i Shara cały czas śnili, a ich nowe marzenia czerpały kształty ze wyboraźni tytanów. Kolejne istoty, którymi byli śmiertelnicy, były o wiele bardziej liczne, jednak posiadały też o wiele mniejszą siłę i moc niż pierwsza boska dwunastka.

Niektórzy – jak Sikandari, większa część Gigantów – zostali starci z powierzchni ziemi. Inni – jak Barakowie i Castanie – narodzili się w wyniku konfliktu. Gdy wszystko się zaczęło, Ludzie, Wysokie Elfy, Amani, Castanie, Barakowie i Popori zebrali się razem by założyć Federacje i walczyć z niebezpieczeństwem pochodzącym spoza ich świata: Argonom, rasą metaliczną, pochodzącą z Podziemia. Niepowstrzymani, zniszczą Aruna i Sharę, a wtedy sen zakończy się dla wszystkich.