Tera-online.info

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj!

Znajdziesz tutaj zbiór informacji, które pomogą Ci zgłębić najbardziej podstawowe informacje na temat Tera-Online. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą wspaniałą grą ten artykuł jest napisany specjalnie dla Ciebie!

Tera quest

Zaczynajmy!

Zanim stworzysz swoją nową, wyjątkową postać, zobaczysz krótki filmik, który wprowadzi Cię w ten piękny, magiczny ale zarazem tajemniczy świat. A gdy wreszcie klip dobiegnie końca, nastanie moment w którym Twoja przygoda rozpocznie się!

separator

Tera Mision

Informacje na temat zadań

Wielu mieszkańców Island of Dawn (lokacji startowej) potrzebuje Twojej pomocy. Czasami można się zastanawiać gdzie znaleźć przedmioty, które kazano zdobyć nam w zadaniu, lub gdzie są potwory na które otrzymałeś zlecenie. Z pomocą przychodzi Ci Twoja książka zadań ”Quest Log” (L) z której możesz korzystać w dowolnym momencie gry, aby sprawdzić jaki i gdzie na mapie jest cel naszego zadania.

separator

Tera Action

Ruszaj się!

Jedyna rzecz o której każdy gracz TERY powinien pamiętać to ruch, który jest kluczem do przetrwania. Nawet ataki będą daremne jeśli atakując swój cel nie będziesz korzystał z tej umiejętności.

separator

Eq

Ekwipunek

Dla osiągnięcia optymalnej efektywności walki, poziom Twojej postaci oraz poziom ekwipunku powinny być takie same lub bardzo podobne. W sytuacji kiedy dodatkowe możliwości sprzętu mogą nieco zrównoważyć różnicę szybka zmiana nie jest koniecznością, jednak miej oko na swoje rzeczy, i często je uaktualniaj.

separator

Combo

System combo

System kombinacji ataków w Tera jest bardzo intuicyjny. Po przemyślanym użyciu odpowiednich umiejętności, będziesz mógł rozpocząć ciąg ataków, naciskając spacje. Zmienić je możesz naciskając K i wchodząc w zakładkę „chain skills”. Niektóre kombinacje zostaną aktywowane w zależności od tego jak bardzo rozwinięte mamy umiejętności blokowania, lub uniku dzięki czemu będziemy mogli np. uniknąć obrażeń.

separator

Campfire

Ognisko

Używając ogniska możemy regenerować swoją wytrzymałość którą tracimy podczas walki. Ponadto gdy wrzucamy do niego specjalne zioła lub amulety otrzymujemy różnorakie efekty zwiększające nasze statystyki na określony czas. Ognisko na polach bitew jest również miejscem spotkań graczy, z którymi możemy porozmawiać lub zacząć wspólnie grać.

separator

Kryształy

Kryształy

Kryształy to specjalne magiczne kamienie, które podnoszą statystyki broni i zbroi. Umieszczane są w specjalnych slotach naszego sprzętu. Można je kupić u NPC lub znaleźć w truchłach potworów które pokonamy. Jeśli chcesz szybko wyposażyć się w owe kamienie, przejdź do Viator w Base Camp Expedition na wyspie Dawn!

separator

Agro

Złość oznacza niebezpieczeństwo

Potwory posiadają widoczne znaki, takie jak migające oczy lub zmiany kolorów. Wskazuje to na wściekłość danej postaci, jej zwiększoną siłę ataku i zwiększone ciosy krytyczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego iż w przypadku twojej ucieczki, potwór będzie ścigał Cię aż do Twojej śmierci. Jedyny plus to fakt iż owe postacie są bardziej podatne na twoje ataki.

separator

Map

Znajdź i zgładź

Gdy zadanie wymaga „rozmowy” ze stworem bądź NPC, treść questa i Quest Tracker może zawierać hiperłącza. Kliknij w nie by umieścić na mapie pomarańczowy znacznik który wskaże miejsce gdzie powinieneś się udać.

separator

Enchanting

Enchanting

Enchanting to unikalna umiejętność pozwalająca zaklinać przedmioty. Aby tego dokonać nie musisz się udawać do żadnej kuźni ani mistrza tej szkoły. Wystarczy że z menu głównego wybierzesz „Enchant” i zaczniesz eksperymentować. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj artykuł znajdujący się na naszej stronie.

separator

Nagrody

Nagrody

W trakcie gry możesz otrzymywać różne żetony, np. podczas battlegroundów (bitew). Żetony te mogą zostać wymienione na specjalne nagrody, np: epickie bronie czy zbroje. Możesz również używać owych przedmiotów aby ulepszyć swój ekwipunek.

separator

Party

Poziom trudności zadań

W świecie TERA, istnieje wiele rodzajów zadań.
Solo – można ukończyć to zadanie w pojedynkę.
Mix – zadanie da się wykonać samodzielnie, jednak początkujący gracze lub Ci z gorszymi statystykami mogą potrzebować pomocy.
Party – zadanie jest na tyle trudne, że prawdopodobnie do jego ukończenia będzie potrzebne party.